Career

Career

Test & release management senior expert

Partnerünk részére keresünk

szakembert.

Háttér

Az éles környezetre történő hibamentes és a tervezett ütemezésnek megfelelő telepítések egyik alapfeltétele egy megbízhatóan működő, az éleshez minél inkább hasonló INT tesztkörnyezet megléte. Ezt a jelenlegi INT környezet nem tudja teljes mértékben biztosítani, ezért annak teljeskörű újjáépítése (kód- és adatszinten) és az éles környezethez minél inkább hasonló kiépítettségének növelése szükséges.

Az INT felújítással egyidőben szeretnénk:

  1. kialakítani hatékony teszteléshez szükséges, a tesztkörnyezetek hatékony használatához és menedzsmentjéhez kapcsolódó alapvető szabályokat, illetve
  2. megteremteni a szervezetben a gyors és rendszeres környezetfrissítés képességét.

Feladatok

  • A teszt -és release menedzsment (TRM) folyamatainak átfogó vizsgálata, vízió és koncepció kidolgozása az érintett TRM területtel közösen
    • Szakmai workshop-ok teljes körű tervezése, menedzselése, azok eredményeinek dokumentálása és szintetizálása, transzparensen bevonva az érintett területek képviselőit
    • Szakmai döntéselőkészítő anyagok előállításában részvétel
    • Folyamatos, szoros együttműködés az érintett Delivery Unit szakértőivel és társ területekkel
    • A felmerült igényekre megoldási javaslatok kidolgozása
    • A megvalósításra javasolt megoldások követelményeinek azonosítása, a cél eléréséhez végrehajtandó feladatok és az egyes megoldási opciók előnyeinek és hátrányainak elemzése, összehasonlítása
    • A megoldási javaslatok kidolgozásánál iparági sztenderdek, a belső működési sajátosságok és az anyavállalati elvárásoknak a figyelembevétele
    • Roadmap és akcióterv meghatározása a konkrét megvalósítási lépésekre
    • A megvalósítási javaslatok igénylőknek történő prezentálása, a megvalósító területek bevonásával
    • Részvétel az új eljárásrend, folyamat kialakításában a rendszeres tesztkörnyezet megújítások érdekében
  • Célzott alkalmazás csoportokhoz kapcsolódó tesztkörnyezet építés, megújítás minél gyorsabb megvalósítási módjának kidolgozása és a végrehajtás, tesztelés szakmai irányítása, koordinációja szorosan együttműködve az érintett Delivery Unit szakértőivel és társ területekkel.
  • Célzott alkalmazás csoportokhoz kapcsolódó PROD-ról (éles) INT környezetre történő adat visszatöltés és visszaállás minél gyorsabb megvalósítási módjának kidolgozása és a végrehajtás, tesztelés szakmai irányítása, koordinációja szorosan együttműködve az érintett Delivery Unit szakértőivel és társ területekkel.

A feladatkör betöltésének feltételei

  • Legalább 3 éves pénzintézetnél szerzett releváns tapasztalat
  • Teszt -és release menedzsment folyamatok kialakításában és bevezetésében szerzett legalább 5 éves tapasztalat
  • Tesztkörnyezetek on prem illetve felhőben történő kialakításában szerzett tapasztalat
  • Elemzési, teszt -és release menedzsment, tesztkörnyezet építési módszertanok, eszközök, technikák átfogó, gyakorlati ismerete
  • Tesztadat menedzsment kialakítás és eszközök magas fokú ismerete
  • Kiesésmentes és automata telepítési megoldások magas fokú ismerete
  • Workshop, interjú, brainstorming   tervezésében, szervezésében, lebonyolításában és dokumentálásában szerzett nagy fokú tapasztalat
  • Zoom-in, zoom-out mindset: stratégiai gondolkodásmód és annak operatív szakmai szintre történő lebontásának egyidejű képessége
  • Stressztűrés, konfliktuskezelési képesség
  • Önálló munkavégzés, jó problémamegoldó készség
  • Jó kommunikációs és kapcsolatteremtő készség
  • Angol nyelvtudás szóban és írásban
  • Előnyt jelent automata tesztelés és AS/400-as környezet gyakorlati ismeretre

Munkavégzés helye:

hibrid munkavégzés

Jelentkezni a livia.farkas@abrisconsult.com címre küldött emailben lehet, fizetési igény megjelölésével. Kérjük, ne feledje csatolni önéletrajzát!